Asset Publisher Asset Publisher

Pierwsze zawody Beefteka MTB Koło w Nadleśnictwie Koło

92 uczestników z całej Polski, na 25 kilometrowej trasie, zmagało się z przeciwnościami jakie przygotowała dla nich sama natura. Wyścig przyciągnął zawodników z całej Polski Triumfowali Albert Fokt z Kalisza oraz Anna Stępniak z Łodzi. Najlepszymi kolanami Bartosz Bejm i Marta Marszałek.

W sobotę 9 kwietnia w lasach na terenie Nadleśnictwa Koło Leśnictwa Kościelec odbyły się premierowe zawody w kolarstwie terenowym Beefteka MTB Koło.

Impreza miała charakter otwarty, adresowana była zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Na starcie wyścigu stanęło 92 uczestników z całej Polski, w tym kilkunastu czołowych zawodników tej dyscypliny.

Dla uczestników przygotowano 25 km leśną trasę składającą się z dwóch pętli. Pomimo kilkunastu trudnych zjazdów, czy podjazdów z przewyższeniami ponad 400 metrów najlepsi zawodnicy bardzo szybko poradzili sobie z jej pokonaniem.

Najlepszym zawodnikiem z regionu został Bartosz Bejm. „Najtwardszy kolski wentyl”, bo tak nazywała się klasyfikacja dla najszybszych zawodników z Koła, wykręcił czas 1:03:14.3. Wśród kobiet „Najszybszą kolską szprychą” okazała się Marta Marszałek, która uzyskała wynik 1:29:47.7. W Klasyfikacji generalnej Bejm uplasował się na 7 a Marszałek na 63 miejscu.

Każdy z uczestników za przejechanie pełnej trasy otrzymał sadzonkę wyhodowaną w naszej szkółce leśnej, specjalnie przygotowany medal, a najlepsi zostali uhonorowani statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi. Dla zwycięzców w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn nagroda wynosiła 1000 zł.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole.

Współorganizatorzy:

Powiat Kolski

Miasto Koło

Gmina Kościelec

Stowarzyszenie Malinowa Mamba

OSP Koło Nad Wartą

OSP Ruszków Pierwszy

Ochotnicza Straż Pożarna w Trzęśniewie

Mtb Koło Team

 

Sponsor tytularny Restauracja Beefteka

Sponsor główny Pizzeria K2

Nadleśnictwo Koło objęło patronat honorowy.

 

Wiosenne imprezy sportowe, które odbyły się w lasach Nadleśnictwa Koło:

  • GRAND PRIX KOŁO o Puchar Prezesa Firmy Wood-Mizer na 10 km dystansie biegowym;
  • Bieg / Nordic – Walking / Wyścig MTB / Cross-Duathlon w ramach Festiwalu Akademii Techniki Pływania i Triathlonu Koło
  • XII Izbicki Rodzinny Rajd Rowerowy Klubu Turystyki Rowerowej HORYZONT – IZBICA KUJAWSKA
  • 6. Bieg i Marsz Śladami Powstańczych Walk