Asset Publisher Asset Publisher

Czwarta edycja akcji #sadziMY w Nadleśnictwie Koło

W dniach 29 oraz 30 września we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce, każdy chętny otrzymał sadzonkę drzewa bądź krzewu, w ramach czwartej edycji akcji #sadziMY.

W Nadleśnictwie Koło na szkółce leśnej Kiejsze rozdaliśmy 1500  drzewek naszych rodzimych gatunków.  A teraz trzymamy kciuki, za to, żeby zdrowo rosły.

Sadźmy drzewa, a przy tym dbajmy o przyrodę i nasze otoczenie. Dziękujemy wszystkim osobom, które w tych dniach zgłosiły się po sadzonki. Dzięki Wam, nasze tereny wzbogacą się o kolejne drzewa. Już teraz zapraszamy Państwa na kolejną edycję akcji #sadziMY w 2023r.- dziękuje Nadleśniczy Nadleśnictwa Koło Tomasz Anastaziak.

Akcja #sadziMY została zainicjowana przez Parę Prezydencką w 2019 roku. Była to odpowiedź na zniszczenia drzewostanu powstałe wskutek nawałnic na terenie Polski w 2017 roku.

Kataklizm był największym w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Silny wiatr i burze wystąpiły w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. Nawałnice połamały i uszkodziły miliony drzew w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach.