Asset Publisher Asset Publisher

"Spacer z leśnikiem" Już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 25 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach w ramach ogólnokrajowej akcji "Spacer z leśnikiem". Organizowane wydarzenie jest kontynuacją obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób również przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści- obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50 proc., zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 tys. km szlaków pieszych, prawie 4 tys. km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las. - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące wspólnej wyprawy do lasu z leśnikiem można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw oraz na profilach tych jednostek na Facebooku. 

 

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu w Nadleśnictwie Koło!

26.03.2022r. (sobota)
 

Miejsce spotkania: Szkółka leśna „Kiejsze”

Godzina: 11:00-13:00

 

Spacerować będziemy po leśnictwie Bugaj oraz szkółce leśnej „Kiejsze”. Przejdziemy ścieżką edukacyjną „Leśny Parów”, odwiedzimy także naszą izbę przyrodniczo-leśną. Opowiemy Wam o naszych kolskich lasach, o pracy leśnika, o gospodarce leśnej i ochronie przyrody na terenie Nadleśnictwa Koło.

W planie mamy również ognisko. Oczywiście rozpalone będzie w miejscu do tego wyznaczonym.

Prowiant we własnym zakresie.

Do zobaczenia !