Lista aktualności Lista aktualności

Dzień Ziemi i Lasu w Nadleśnictwie Koło

Dzień Ziemi i Lasu, które odbyło się 2 czerwca br. to wydarzenie, które na przestrzeni lat zapisało się na stałe w kalendarzu imprez plenerowych powiatu kolskiego. Poprzedza je olimpiada ekologiczna, do której przystępują uczniowie szkół z całego powiatu. Drugim etapem zmagań jest bieg terenowy „Leśne zagadki” na terenie szkółki leśnej Kiejsze, gdzie dzieci i młodzież mierzą się z konkurencjami przygotowanymi przez leśników.

 

Wizyta ta, to nie tylko rywalizacja - to również świetnie spędzony czas w lesie. Młodzież nie mogła narzekać na nudę - Nadleśnictwo Koło zapewniło szereg dodatkowych atrakcji, m.in. sokolnika, stoisko Dobre z lasu z food-truckiem oferujący leśne dania i leśne miody, budowanie budki lęgowej dla ptaków, ekspozycje i wystawy o tematyce przyrodniczo-leśnej, ognisko z kiełbaskami. Za pyszną grochówkę i bezpieczeństwo przy ognisku odpowiedzialni byli druhowie OSP Koło nad Wartą.

W tym roku na ergometrach wioślarskich przepłynęliśmy wirtualnie 105 km z okazji przypadającej w tym roku 105. rocznicy powstania Nadleśnictwa Koło.

 

Na scenie dla młodzieży wystąpił teatr ze spektaklem dotyczącym ekologicznego życia. Następnie prowadzący wydarzenie przywitali gości a byli nimi m.in. Poseł Leszek Galemba, Radny do Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Robert Popkowski, Wicestarosta Kolski Sylwester Chęciński, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski, Komendanci KP PSP Koło oraz KPP Koło, radni powiatowi, leśnicy nadleśnictwa, dyrektorzy szkół.

Tradycyjnie przed widownią zaprezentowała się Manufaktura Piosenki Harcerskiej "Wartaki". Na koniec na scenie rozstrzygnięto olimpiadę ekologiczną oraz leśne konkursy. Wylosowano również szczęśliwca, który w loterii wygrał rower.

Imprezę uświetnił koncert Zespołu Trębaczy Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Goraju.